Onsdag den 21. november 2018

REPRÆSENTANTSKABET

menighedsråd

Repræsentanter

Islebjerg

Sognepræst: Christina Holten Mølgaard

Thorfinsvej 1, 3600 Frederikssund

Chhm@km.dk 

Menighedsrådmedlem: Grete Lorck

Ådalsvej 62 st.tv, 3600 Frederikssund

gretelorck@mail.dk

 

Ledøje-Smørum

Sognepræst Edith Thingstrup

Nonnemosen 2, 2765 Smørum

ehta@km.dk 

Menighedsrådsmedlem Lone Strømme

Kong Svends Vej 59, 2765 Smørum

lone@stroemme@skolekom.dk

Suppleant for Lone Strømme:

Menighedsrådsmedlem Helle Bovien

Kirsebærvangen 47, 2765 Smørum

hellebovien@hotmail.com

 

Skuldelev-Selsø

Sognepræst Aage Koed Mikkelsen

ami@km.dk

Menighedsrådsmedlem Inger Marie Birk Jørgensen

Adresse og mail?

 

 

Slagslunde-Ganløse

Sognepræst Thea Bjerreskov Farup

tbf@km.dk

Menighedsrådsmedlem Jan Høg

Enghøjvej 37, Ganløse, 3660 Stenløse

jan_hog@hot mail.com

Slagslunde:

Sognepræst Malene Buus Graeser

Ved Gadekæret 7, 3660 Stenløse

magr@km.dk

Menighedsrådsmedlem Merry Andrés Bildsøe

dime@os.dk

Stenløse-Veksø

Provst Eskil Dickmeiss

esdi@km.dk

Menighedsrådmedlem Susanne Dandanell

livahunden@hotmail.com

suppleant Hans Erik Jordan Madsen

hejm@post2.tele.dk

Veksø:

Sognepræst Jes Henrik Høck

Jhh@km.dk

Menighedsrådsmedlem Eva Thais Jensen

Hesselholm 113, 3670 Veksø

Thais@pc.dk

Slangerup

Sognepræst Klaus Meisner

Fredericiagade 50, 5, 1310 Kbh K

kgm@km.dk

Suppleant for sognepræst Caja Winterø, Kirketorvet 2, 3550 Slangerup

cw@km.dk

Menighedsrådsmedlem Norma Lønsmann Nielsen

Kirketorvet 3, 3550 Slangerup

viggonorm@gmail.com

Suppelant Jørgen Sørensen

Åbrinken 14, 3600 Frederikssund

joergenjps@yahoo.com

Oppe Sundby-Snostrup

 Sognepræst Dorte Dideriksen

Strandhøjen 7, 3600 Frederikssund

Dodi@km.dk

Menighedsrådsmedlem Eva Mejnert

Skoleparken 8, 3600 Frederikssund

enmejnert@gmail.com

Snostrup:

Sognepræst Susanne Leiding

snl@km.dk

Menighedsrådsmedlem Per Kenneth Løvholt

Snostrupvej 8 D, 3600 Frederikssund

 

Ferslev-Vellerup

Sognepræst Mikkel Højholt

Mejerivej 1A, Ferslev, 4050 Skibby

miho@km.dk

Menighedsrådsmedlem Denisa Lidman-Skotte

Skarndalsvej 30, 3630 Jægerspris

fru.lidman-skotte@gmail.com

Suppleant

Helle Dissing, Kirkegade 3, Ferslev, 4050 Skibby

helle.dissing@gmail.com

Ølstykke

Sognepræst MarianneFries Ebbesen

Thujavej 10, 3650 Ølstykke

mafe@km.dk

Suppleant for sognepræst Elisabeth Højgaard

Kirkepladsen 4, 3650 Ølstykke

Emoh@km.dk

Menighedsrådsmedlem Birgitte Hove Petersen

Krakasvej 1, 3650 Ølstykke

hovepetersen@live.dk

Suppleant  Nina Mølgaard

Vinkelvej 33, 3520 Farum

nim@km.dk

Jørlunde

Sognepræst Victor Madsen Greve

vim@km.dk

Menighedsrådsmedlem Bjarne Larsen

Egernvej 3, 3650 Ølstykke

bjla@privat.dk

Frederikssund

 Sognepræst Thomas Munk Rønberg

Vibevej 4, 3600 Frederikssund

tmr@km.dk

Suppleant Lotte Højholt

Mejerivej 1A, 4050 Skibby

lonh@km.dk

Menighedsrådsmedlem Stine Kofoed

Gyldenstens Vænge 48, 3600 Frederikssund

Stinekofoed24@gmail.com

Supleant Hanna Thomasen

Foderstofgården 126, 3600 Frederikssund

hanna.thomasen@gmail.com 

Græse - Sigerslevvester

Sognepræst Signe Dorthe Voldby

svo@km.dk

Menighedsrådsmedlem Grethe Bahne Madsen

madsen.ullemose@mail.dk

 Suppleant Else Pri

johnpri02@gmail.com

Gerlev-Draaby

Sognepræst Bettina Niemann Krarup

Kirkevej 3, 3630 Jægerspris

benk@km.dk

Menighedsrådsmedlem Lene Trond Hansen

Tørslevvej 39 B, 3630 Jægerspris

lene@reich.dk

suppleant Mette Bye Skaanild, Lyngerupvej 3, 3630 Jægerspris

mskaanild@hotmail.com

Skoven

 Sognepræst Adrian Hove-Kreutzfeldt

Skovkirkevej 21, 3630 Jægerspris

adrho@km.dk

Menighedsrådsmedlem Kirsten Hilstrup

Violbakken 4, 3630 Jægerspris

violbakken@gmail.com

Suppleant Mona Bjerrum Nielsen, Højagergaardsvej 30 a, 3630 Jægerspris

Bjerrum-bernhardt@mail.tele.dk

Kyndby-Krogstrup

Sognepræst Hans Ole Christ Hansen

Kyndbyvej 52, 3630 Jægerspris

oha@km.dk

Menighedsrådsmedlem Preben Rasmussen

Jungehøj 74, 3630 Jægerspris

preben@abfkh.dk

suppleant: Kirsten Pedersen

Sigerslevvestervej 13A, 3600 Frederikssund

akpkyndby@dukamail.dk

 

Skibby

Sognepræst ?

Menighedsrådsmedlem Birgit Rohleder

Normandshusene 22, 4050 Skibby

hpr@adslhome.dk